آغاز فعالیت نخستین دانشکده «تتو» ترکیه

تمدید تسهیلات تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور
فروردین ۲۹, ۱۴۰۱
پذیرش ارزان ترین رشته های دانشگاه هی و اخذ اقامت 3 ساله ترکیه
فروردین ۲۹, ۱۴۰۱
تمدید تسهیلات تردد مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور
فروردین ۲۹, ۱۴۰۱
پذیرش ارزان ترین رشته های دانشگاه هی و اخذ اقامت 3 ساله ترکیه
فروردین ۲۹, ۱۴۰۱
نخستین مدرسه آموزش تتو توسط آکادمی «Tattoo Master» در پردیس دانشگاه بیکنت در منطقه ساری پر استانبول آغاز به کارکرد. این آکادمی که در دوره های تمام وقت، پاره وقت، شبانه و آخرهفته به تربیت تتو آرتیست می پردازد، در پایان هر دوره به فارغ التحصیلان گواهی پایان دوره ای ارائه می کند که در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا معتبر است.
باتوهان چنگیز و بیلور ارگن چنگیز، مؤسسان این دوره توضیح دادند: «وجود چنین دوره ای در یک پردیس دانشگاهی، علاوه بر تربیت نیروهای کار متخصص این حوزه، به دیگر دانشجویانی که بخواهند در آن شرکت کنند، امکان کسب درآمد در هنگام تحصیل را نیز فراهم می کند».
مؤسسان مدرسه خالکوبی تشریح کردند: «دوره های آموزش تتو دو ماهه خواهد بود. فارغ التحصیلان این دوره ها میتوانند هم به صورت مستقل کار کنند، هم جذب استودیوهای تتو شوند. ضمناً امکان معرفی نیروهای ماهر به استودیوهای تتو اروپا نیز وجود دارد».
فوندا شن اوغلو یکی از مدرسان مدرسه تتو، درباره جزئیات این دوره ها گفت: «ما ابتدا بچه ها را با تاریخچه تتو آشنا می کنیم. در مرحله بعد اصول اولیه نقاشی را آموزش میدهیم. سپس دوره بهداشت تتو را خواهیم داشت. بعد از آن هنرجویان را با تجهیزات مربوطه آشنا می کنیم و کار روی چرم مصنوعی آغاز می شود. درنهایت پس از گذران دوره آزمایشی خالکوبی روی چرم، اجرای تتو روی مدل های انسانی را خواهیم داشت که واجدین شرایط می توانند پس از اتمام موفق این دوره، گواهی معتبر تتو آرتیست را دریافت کنند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *