دانشگاه آقاخان پاکستان

دانشگاه خصوصی اطلس (atlas university)
آذر ۲۹, ۱۴۰۲
دانشگاه قائد اعظم پاکستان
آذر ۲۹, ۱۴۰۲
دانشگاه قائد اعظم پاکستان
آذر ۲۹, ۱۴۰۲
دانشگاه خصوصی اطلس (atlas university)
آذر ۲۹, ۱۴۰۲

سال تاسیس: 1983
واقع در شهر: کاراچی پاکستان
دارای شعبات در گشور های: 
-کنیا
- تانزانیا
-اوگاندا
-افغنستان
-بریتانیا
همچنین دارای دانشکده های:
-پزشکی 
-هنر
-پرستاری و مامایی 

زبان دانشگاه: انگلیسی
سایت: www.aku.edu.pk
نحوه پذیرش: برای رشته های پزشکی و دندانپزشکیآزمون mdcat و برای سایر رشته ها شرط معدل

دانشگاه آقاخان (Aga Khan) در سال 1983 به عنوان اولین دانشگاه خصوصی پاکستان تأسیس شد و از سال 2000، این دانشگاه به کنیا، تانزانیا، اوگاندا، افغانستان و بریتانیا گسترش یافت.

دانشگاه آقا خان در ابتدا کار خود را به عنوان یک دانشگاه علوم بهداشتی آغاز کرد. و هم اکنون یکی از بزرگترین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خصوصی در پاکستان و شرق آفریقا است. بیمارستان‌های این دانشگاه اولین بیمارستان‌های واقع در مناطق تایید شده توسط کمیسیون مشترک بین‌الملل مستقر در ایالات متحده بودند، و تحقیقات و فارغ‌التحصیلان آن‌ها بر سیاست‌ها و عملکردهای بهداشتی در سطح ملی و بین‌المللی تأثیر گذاشته‌اند.

اخیراً، این دانشگاه برنامه هایی را در زمینه آموزش معلمان، مطالعه تمدن‌های مسلمان، روزنامه نگاری، رشد اولیه دوران کودکی و سیاست گذاری عمومی آغاز نموده و در سپتامبر 2023، دانشکده هنر و علوم را راه اندازی کرده انو که هدف برنامه های آن آموزش رهبران آینده در طیف گسترده ای از زمینه ها است.
دانشکده پرستاری و مامایی، SONAM، اولین واحد دانشگاهی دانشگاه آقاخان در پاکستان است. این دانشکده که در سال 1980 تأسیس شد، راه را برای معرفی برنامه‌های آکادمیک جدید در پرستاری و مامایی که دانشجویان را با استفاده از برنامه درسی یادگیری ترکیبی و آموزش مبتنی بر شبیه‌سازی در مرکز نوآوری در آموزش پزشکی دانشگاه آماده می‌کند، رهبری کرده است.

همکاری‌های SONAM با چندین مؤسسه بخش دولتی و خصوصی، نهادهای نظارتی و فدراسیون‌ها، و سازمان‌های غیردولتی در پاکستان و سراسر جهان به آن‌ها این امکان را داده است که مجموعه‌ای از تخصص‌های متنوع را به ارمغان بیاورد و آموزش و عملکرد پرستاری و مامایی را در کشور پاکستان بهبود دهد. فارغ التحصیلان این دانشگاه به تیم‌های متنوعی از کارشناسان بالینی، محققان، دانشگاهیان و سیاست گذاران ملحق می شوند و می توانند بر چشم انداز مراقبت های بهداشتی تأثیر بگذارند.

دانشکده SONAM برنامه‌های تحصیلات تکمیلی و دکتری زیر را با در نظر گرفتن سه حوزه تمرکز دانشگاه - تحقیق، آموزش و عمل بالینی ارائه می‌دهد.

کارشناسی ارشد پرستاری (MScN)

دکتری علوم بهداشتی

دوره های مستقل در سطح فارغ التحصیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *